גלוברנדס  |  FBC הטמיעה מערכת ERP  
גלוברנדס | FBC הטמיעה מערכת ERP
 
מבט כולל על החברה:
חברת "גלוברנדס" שהוקמה בשנת 2001 הינה יבואנית ומפיצה בלעדית בישראל של סיגריות של חברת JTI- Japan Tobacco Int'l הכוללת את מותגי הסיגריות "קאמל", "ווינסטון", "מור", "איב סן-לורן" ו"מאגנה.
בשנת 2007 החברה חתמה הסכם לקבלת זיכיון לשיווק והפצה בישראל של מותג הסיגריות LD המחזיק בפלח שוק של כ-15% משוק הסיגריות העממיות בישראל (סיגריות שמחירן בין 9 ₪ ל-13 ₪ לחפיסת סיגריות) וכ-3.3% מכלל נתח שוק הסיגריות בישראל.

ההסכם שנחתם עם חברת "גלוברנדס" הינו כתוצאה מרכישת חברת הסיגריות העולמית "גאלאהר" ע"י חברת JTI שמותגיה "וינסטון", "קאמל", "מור", "איב סאן לורן" ו"מאגנה" כפי שצוין מיובאים ומשווקים ע"י חברת "גלוברנדס" בישראל.

היקף המכירות של מותג הסיגריות LD בישראל מוערך בכ-150 מליון ₪ בשנת 2007 ומר ירון גזית מנכ"ל חברת "גלוברדנס" מעריך שבעקבות מהלכים שיווקיים שהחברה תערוך להגדלת היקף ההפצה, בשנת 2008 היקף המכירות של סיגריות LD בישראל יגדל בכ-20% לעומת שנת 2007.
לפני כן זכתה גלורבנדס בזיכיון לשיווק ולהפיץ בישראל גם את הסיגריות של חברת BAT-(British American Tobacco ).

בעקבות מהלך זה הפכה החברה ל-3 בגודלה בענף השיווק והפצת הסיגריות בישראל, אחרי חברת "פיליפ מוריס" וחברת "דובק".

מר גזית מנכ"ל ובעל השליטה בחברת "גלוברנדס" מציין שעד לביצוע המהלך הנ"ל היה לחברה פחות מ-8% מנתח שוק הסיגריות בישראל.
בעקבות קבלת הזיכיון של חברת BAT משווקת ומפיצה חברת "גלוברנדס" בישראל גם את הסיגריות של מותגי "קנט", "פאל – מאל", "רוטמנס", "ווג" ו"וייסריו".

בתהליך האסטרטגי שבוצע בחברה הושקעו כ-20 מליון בעקבות מהלך זה שהינו בעל משמעות רבה בשוק הסיגריות בישראל, התחזק מעמדה של חברת "גלוברנדס" בשוק הקמעונאי באופן משמעותי ביותר, תוך ניצול היתרון לגודל, למתן שירות ברמה מקצועית הגבוהה ביותר והרחבת הפעילות בשוק הקמעונאי. מר גזית מציין שעם השלמת המהלכים הנ"ל מחזור המכירות של חברת גלוברנדס בישראל יהיה כ-1.6 מיליארד ₪ במחירי צרכן.

עפ"י נתוני סטור-נקסט לשנת 2006, בישראל נמכרות בשנה כ-8 מיליארד סיגריות (כ-400 מליון חפיסות) בערכי מכירה לצרכן של כ-6 מיליארד ש"ח. החברה המובילה בארץ עם כ-50% נתח שוק הינה פיליפ מוריס המשווקת ע"י חברת אליישר, עם המותגים מרלבורו, L&M ופרלמנט. דובק היא השנייה בגודלה (30%) עם הפצה ע"י סיטונאים של המותגים טיים, נובלס, גולף וברודווי. במקומות השלישי והרביעי, עם הפצה משותפת ע"י גלוברנדס, נמצאות BAT (10%) עם המותגים קנט, פאל-מאל, ווג ורוטמנס, ו-JTI (6.5%) עם המותגים ווינסטון, קאמל, מור ומאגנה המגמות העיקריות בשנת 2007 הן גידול בנתח השוק של JTI, וירידה בנתח השוק של דובק. החלק הארי של הסיגריות בישראל נמכר בקיוסקים, פיצוציות וחנויות נוחות. בסה"כ נמכרות הסיגריות בארץ בכ-10,000 נקודות מכירה, עם סבב מדף מאד גבוה. הנאמנות למותג בתחום הינה כ-80% - גבוהה מאד בהשוואה לכל מוצרי הצריכה האחרים.

המגבלות על השיווק, הפרסום, המכירה והעישון הולכות וגדלות כל העת, ובגודל השוק יש צמצום קל לאורך השנים.


האתגר העסקי:
 אין ספק שהתרחבות בסדר הגודל המתואר, מציבה בפני החברה את האתגר לחולל שיפור משמעותי בניהול תהליך השיווק, ומתן פתרון שייתן מענה לתהליכי ניהול פיקוח על סוכני המכירות, תהליכי לוגיסטיקה, שינוע פנימי, הנהלת חשבונות, התממשקות מלאה למערכת מסופונים. .


הפתרון:
הפתרון מבוסס על מערכת פריוריטי מסחרית, מערכת מסופונים של ריטאליקס ותוכנת BI.
הטמעת המערכת הנה השלב הראשון בהתרחבות כוללת של החברה, והפיכתה לגורם משמעותי בשוק הסיגריות המקומי.
הפתרון מספק מענה כולל לתהליכי: ניהול ופיקוח על סוכני המכירות, תהליכי לוגיסטיקה, שינוע פנימי, הנהלת חשבונות, תוך התממשקות מלאה למערכת מסופונים של חברת ריטאליקס, ולמערכת BI של ClickView.
הפתרון מותאם לכ 70 אנשי מכירות ועוד 35 משתמשי קצה.
היקפו הכספי של הפרויקט נאמד ב 800,000 ₪.
הפרויקט עלה לאוויר באוקטובר 2007.


פיתוחים ייחודיים:
כל מערכת הממשקים בין מערכת המסופונים של ריטאליקס למערכת הפריורטי הינה פיתוח ייחודי של FBC, המאפשר העברת נתונים בקצבים גבוהים, המקנים למנהלי המכירות אפשרויות שליטה און-ליין באנשי המכירות


סיכום:
ולד פודייצקי, מנהל מערכות המידע בגלוברנדס, אומר כי "המערכת שהוטמעה בחברה הקפיצה את החברה רמה אחת למעלה בכל הקשור להתממשקות עם מערכות נלוות, והפכה את נתוני המכירות לזמינים ונוחים לניתוח.
רועי בן מנחם, מנהל הפרויקט מטעם FBC אומר כי "השילוב בין צוות יישום, המכיר את תהליכי הארגון לעומק, עם צוות פיתוח איכותי ומנוסה, מאפשרים לתפור ללקוח פתרון , תוך שיתוף הלקוח בתהליכי הפיתוח והצעדתו קדימה למיצוי יכולות המערכת .
   
   
   
 

FBC Technologies   |   יגיע כפיים 17, פתח תקוה   |   משרד ושירות: 03-9311166   |   פקס: 03-9042636   |   מכירות ומכללה: 072-2575-328

יצירת קשר

לקביעת פגישת ייעוץ, מלאו פרטיכם
ונציגנו יצור עמכם קשר בהקדם:

 

אודות:
מוצרים:
Priority
FBC Cloud
חדשות ועדכונים: